Dla ułatwienia procesu kształcenia osobom niepełnosprawnym na stanowiskach komputerowych w bibliotece oraz w laboratoriach komputerowych zostało zainstalowane specjalistyczne oprogramowanie wspomagające pracę:

 

  • Program Abby FineReader 11 PROF EDU

  Program precyzyjnie przekształca dokumenty papierowe, obrazy i pliki PDF na elektroniczne pliki w popularnych formatach umożliwiających edycję i przeszukiwanie, m.in. na pliki aplikacji Microsoft® Word, Excel® i przeszukiwalne pliki PDF.

  Rozwiń / zwiń • Program IVONA reader

  Syntezator mowy (czyta pliki tekstowe) - rozbudowany program do czytania i słuchania tekstów – w pakiecie jeden głos polski.

  Rozwiń / zwiń • Program SkryBot

  Program zmieniający mowę na tekst to ciekawa aplikacja przeznaczona do rozpoznawania mowy w języku polskim i zapisywania wyników w formie tekstowej.

  Rozwiń / zwiń • Oprogramowanie Window-Eyes

  Program dla osób niewidomych, jest najstabilniejszym programem odczytu ekranu dającym za pomocą mowy syntetycznej osobom niewidomym dostęp do oprogramowania pracującego w środowisku Windows.

  Rozwiń / zwiń • Powiększalnik pisma AF

  Łatwe w użyciu i nieskomplikowane urządzenie zapewniające komfortowe oglądanie powiększonego materiału. Pojedyncze naciśnięcie guzika dostosowuje poziom powiększenia do potrzeb użytkownika, a funkcja Auto-Focus pozwala zobaczyć ostry obraz natychmiast.

  Rozwiń / zwiń