Niesłyszący i niedosłyszący studenci i doktoranci AEH mogą liczyć na bezpłatną pomoc tłumaczy języka migowego zarówno podczas ćwiczeń, wykładów odbywających się w ramach toku studiów, jak i podczas egzaminów i zaliczeń, konsultacji z wykładowcami i promotorami oraz podczas wizyt w Biurze Obsługi Studenta i bibliotece itp.

Wnioski o przyznanie pomocy tłumacza języka migowego są dostępne w zakładce wnioski. Jako osoba niesłysząca otrzymasz wsparcie tłumacza, który przekaże Ci treść wykładu, pomoże w komunikacji w Biurze Obsługi Studenta czy bibliotece. Dzięki temu bez żadnych ograniczeń możesz wybrać kierunek studiów o jakim marzysz. Oszczędzasz też czas (na przepisywanie notatek) i pieniądze (na specjalistyczne aparaty słuchowe, czy zatrudnienie własnego tłumacza).

   • Wniosek

    Wniosek należy składać w formie pisemnej wraz z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub innym formalnym dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność lub dysfunkcję narządu słuchu, klauzulą dotyczącą danych osobowych oraz planem zajęć na dany semestr roku akademickiego.

    Rozwiń / zwiń