Niesłyszący i niedosłyszący studenci i doktoranci AEH mogą liczyć na bezpłatną pomoc tłumaczy języka migowego zarówno podczas ćwiczeń, wykładów odbywających się w ramach toku studiów, jak i podczas egzaminów i zaliczeń, konsultacji z wykładowcami i promotorami oraz podczas wizyt w dziekanacie i bibliotece itp.

Wnioski o przyznanie pomocy tłumacza języka migowego są dostępne w zakładce wnioski. Jako osoba niesłysząca otrzymasz wsparcie tłumacza, który przekaże Ci treść wykładu, pomoże w komunikacji w dziekanacie czy bibliotece. Dzięki temu bez żadnych ograniczeń możesz wybrać kierunek studiów o jakim marzysz. Oszczędzasz też czas (na przepisywanie notatek) i pieniądze (na specjalistyczne aparaty słuchowe, czy zatrudnienie własnego tłumacza).

  • Wniosek

  Wniosek należy składać w formie pisemnej wraz z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, klauzulą dotyczącą danych osobowych oraz planem zajęć na dany semestr roku akademickiego.

  Rozwiń / zwiń • Tłumacz on-line

  Na stronie internetowej uczelni www.vizja.pl funkcjonuje system tłumaczeń języka migowego on-line.

  Rozwiń / zwiń • Tłumacz stacjonarny

  Przy stanowisku ochrony budynku przy wejściu na Uczelnię od strony ul. Pawiej znajduje się również stanowisko tłumacza on-line (monitor, klawiatura, mysz), z którego mogą skorzystać wszystkie osoby wchodzące do budynku uczelni posługujące się językiem migowym i potrzebujące pomocy w komunikacji z pracownikami uczelni (z rekrutacji, dziekanatu).

  Rozwiń / zwiń • Aplikacja na telefon

  Od 01.09.2015 r. została uruchomiona bezpłatna aplikacja na telefon z systemem android, za pośrednictwem której student niesłyszący będzie miał możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego w każdym dowolnym miejscu pobytu, również poza uczelnią. Warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu.

  Rozwiń / zwiń